Wybór rozmiaru obrazu do salonu może znacząco wpłynąć na atmosferę i styl wnętrza. Odpowiednio dobrana sztuka może stać się głównym punktem wizualnym, który przyciąga uwagę gości i dodaje charakteru przestrzeni. Przede wszystkim warto zastanowić się nad stylem, który najbardziej pasuje do Twojego salonu. Czy preferujesz nowoczesne, abstrakcyjne kompozycje, które dodają dynamizmu, czy może klasyczne pejzaże, które wprowadzają spokój i harmonię? 

Kolejnym ważnym aspektem jest kolorystyka. Obraz powinien komponować się z resztą wystroju, ale jednocześnie może stanowić ciekawy kontrast. Jeśli Twój salon jest utrzymany w neutralnych barwach, odważny, kolorowy obraz może dodać wnętrzu energii i życia. Z drugiej strony, jeśli w pomieszczeniu dominuje już wiele kolorów, bardziej stonowana praca może pomóc w utrzymaniu równowagi wizualnej.

Nie zapominaj również o proporcjach i wielkości obrazu. Obraz powinien być odpowiednio dobrany wielkością do przestrzeni, w której zostanie umieszczony. Zbyt mały obraz może zniknąć na dużej ścianie, natomiast małe pomieszczenie może zostać zdominowane jardzo dużym obrazem. Dlatego też należy znaleźć złoty środek i wybrać obraz odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia. Jeśli nie wiesz jak duży obraz wybrać, napisz do nas, oferujemy bezpłatne konsultacje ! galeria@filemonowicz.com.pl

https://www.gallery4u.pl/LakawBlekitach