Dzieci i młodzież są szczególnie podatne na kolorystykę... ponure, czarne, szare czy białe wnętrza nie sprzyjają dobrostanowi psychicznemu, dlatego warto rozważyć wprowadzenie kolorów do przestrzeni mieszkalnej naszych posiech co może znacząco poprawić ich nastrój, pobudzić kreatywność a nawet zwiększyć motywację.

Kolor, będący jednym z elementów psychologii środowiskowej, ma moc oddziaływania na naszą podświadomość i percepcję przestrzeni. Dla dzieci młodzieży, która jest na szczególnie ważnym etapie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego, otoczenie pełne pozytywnych barw może stanowić wsparcie psychologiczne. Warto poznać jak kolory działają na psychikę i wprowadzić barwy któe poprawiają nastrój lub uspokajają. 

Obrazy stanowią jedną z najłatwiejszych sposobów wprowadzenia koloru do zacisza domowego. 

Niewielka inwestycja jaką jest zakup obrazów może nie tylko ożywić i odmienić wnętrze, ale jest także inwestycją w dobrostan psychiczny mieszkańców. W dodatku dzięku wspólnej decyzji o wyborze dekoracji czy obrazów do pokoju dziecięcego i młodzieżowego ... nasi młodzi domownicy mogą poczuć się bardziej związani ze swoją przestrzenią, co jest kluczowe dla poczucia bezpieczeństwa i stabilności emocjonalnej.

obraz do pokoju dziecka

obraz do pokoju młodzieżowego

Obraz do pokoju chłopca