Kolory które nas otaczają, mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie emocjonalne. Wiele badań wykazało, jak różne barwy wpływają na nastrój, poziom stresu, a nawet na wydajność pracy. Psychologia kolorów to interdyscyplinarna dziedzina badająca te zjawiska, łącząca wiedzę z psychologii, sztuki, a także marketingu.

Czerwień, często kojarzona jest z energią i pasją, może zwiększać poziom adrenaliny w organizmie. Jest to kolor, który przyciąga uwagę, stąd jego popularność w sygnałach ostrzegawczych i w reklamie. Z drugiej strony, nadmierna ekspozycja na czerwień może prowadzić do uczucia niepokoju lub irytacji.

Obrazy dodające energii https://www.gallery4u.pl/Magdalena-Rochon-Obraz-Podaruj-mi-skrzydla-50x80-cm-25x40cm-p116

Obrazy dodające energiihttps://www.gallery4u.pl/Fine-art-print-Malgorzaty-Ludwiczak-Mercedes-Benz-300-SL-Gullwing-1954-40x40-cm-30x30-cm-p135

Badania wykazały, że czerwień może nawet obniżać osiągi w testach wymagających umiejętności kognitywnych, ponieważ zwiększa poziom stresu.

Niebieski, będący przeciwieństwem czerwieni, często przypisuje się właściwości uspokajające. Jest to kolor, który promuje spokój i relaks, idealny do sypialni czy pomieszczeń, w których chcemy odpocząć. Niebieskie tonacje pomagaja poprawiać zdolności myślenia kreatywnego i analitycznego, dlatego też niebieski jest często używany w biurach, aby zwiększyć produktywność.

Przykłady obrazów któe doskonale sprawdzą się w biurze
https://www.gallery4u.pl/Daniel-Gromacki-Niebieskie-bajdurzenie-60x90-cm-40x60-cm-p68

Przykłady obrazów któe doskonale sprawdzą się w biurzehttps://www.gallery4u.pl/Fine-art-print-Joanna-Polkosnik-Obraz-Poza-czasem-70x90cm-40x50-cm-p144

Przykłady obrazów któe doskonale sprawdzą się w biurzehttps://www.gallery4u.pl/Joanna-Polkosnik-Obraz-WZBURZONE-FALE-OBLOKOW-120x80cm-90x60-cm-60x40-cm--p125

Zielony, kojarzony z naturą i spokojem, ma zdolność łagodzenia stresu i pomaga w koncentracji. Jest to kolor, który pomoże zwiększać kreatywne rozwiązywanie problemów.

Obraz redukujący streshttps://www.gallery4u.pl/Joanna-Polkosnik-Obraz-Lesne-tajemnice-50x70cm-30x40-cm-p129

Psychologia kolorów jest obszerną dziedziną, która ciągle się rozwija, a jej wyniki znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia – od terapii, przez marketing, aż po projektowanie wnętrz. Warto mieć na uwadze, że odczucia związane z kolorami są również częściowo subiektywne i mogą różnić się w zależności od indywidualnych doświadczeń, wieku, płci i kulturowego kontekstu. 

www.Gallery4u.plhttps://www.gallery4u.pl/Daniel-Gromacki-obraz-Podlasie-40x50-cm-fine-art-print-p147

Warto jednak zadbać o to by nasze otoczenie wspierało nasze zdrowie psychiczne.

www.Gallery4U.pl